Druk UV to innowacyjna metoda drukowania, podobna do drukowania z domowych drukarek atramentowych. Czyli zasada jest taka sama jak w atramentówkach a polega na tym, że głowice napylają krople tuszu na materiał, który aktualnie zadrukowujemy.

Jest to metoda nowa i dopiero co odkryta. W tej metodzie wydruku wykorzystuje się tusze polimerowe a cały wydruk utrwala się nadrukiem światła UV. Promieniowanie UV rozpoczyna cały proces polimeryzacji nadrukowanego tuszu, daje to efekt utwardzenia tuszu na płaszczyźnie. Na wydrukowanym materiale pozostaje zatem wydruk w postaci cienkiej warstwy kolorowego plastiku. Wydruk ten jest niebywale mocny i trwały.

Druk UV jest podobny do druku uzyskanego z drukarek atramentowych, jedyną ich różnicą jest rodzaj wykorzystywanych tuszy i naświetlenie wydruku światłem UV.

Drukowanie UV może odbywać się na wielu rodzajach materiałów. Ważne by materiał przygotowany do wydruku był materiałem płaskim. Drukujemy metodą UV na płytach pcv, dibondach, plexi, szkle, mdf-ie lub kartonie. Doskonale, tą właśnie metodą, drukuje się powierzchnie wielkoformatowe. Czyli druk UV jest doskonałym drukiem do drukowania powierzchni reklamowych. Wszelkiego rodzaju banery, siatki, folie, tkaniny, canvy bardzo ładnie wyglądają zadrukowane drukiem UV. Druk na tych materiałach jest trwały, żywotny i wygląda bardzo spektakularnie.

Druk UV ma same zalety, najważniejszą jest fakt, że podczas takiej metody drukowania, nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje czy zapachy. Dzięki temu drukuje się drukiem UV w pomieszczeniach zamkniętych. Druk jest bardzo odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, pozwala to wykorzystać go w reklamie na powierzchnie, które będą znajdować się na zewnątrz.

Wydruk UV wiernie odwzorowuje oryginał, nadaje się doskonale do wydruku powierzchni dużych, małych jak i tych, które charakteryzują się nierównymi konturami. Kolory są jaskrawe, wyraziste i wcale nie blakną. Wszystko to sprawia, że ta metoda wydruku jest coraz bardziej popularna i coraz częściej używana w reklamie.

4 Replies to “Co to jest druk UV?”

  1. A secret weapon for anyone who needs content. I dont need to tell you how important it is to optimize every step in your SEO pipeline. But unfortunately, its nearly impossible to cut out time or money when it comes to getting good content. At least thats what I thought until I came across Article Forge. Built by a team of AI researchers from Stanford, MIT, Carnegie Mellon, Harvard, Article Forge is an AI content writer that uses deep learning models to research, plan out, and write entire articles about any topic with the click of a button. Their team trained AI models on millions of articles to teach Article Forge how to draw connections between topics so that each article it writes is relevant, interesting and useful. All their hard work means you just enter a few keywords and Article Forge will write a complete article from scratch making sure every thought flows naturally into the next, resulting in readable, high quality, and unique content. Put simply, this is a secret weapon for anyone who needs content. I get how impossible that sounds so you need to see how Article Forge writes a complete article with the Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

  2. 👉 $5,000 FREE EXCHANGE BONUSES BELOW 📈 👉 PlaseFuture FREE $3,000 BONUS + 0% Maker Fees 📈 + PROMOCODE FOR NEWS USERS OF THE EXCHANGE 👉 [M0345IHZFN] — 0.01 BTC 👉 site: https://buycrypto.in.net Our site is a secure platform that makes it easy to buy, sell, and store cryptocurrency like Bitcoin, Ethereum, and More. We are available in over 30 countries worldwide.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *