Niewątpliwie stwierdzić można, że żyjemy w czasach, w których wiele kwestii do niedawna jawiących się jako nieosiągalne dla „przeciętnego” człowieka staje się nagle czymś możliwym do zrealizowania – ba, wręcz ogólnodostępnym. Ta ewolucja dotyka z czasem coraz więcej dziedzin, lecz jedną z najbardziej przekształconych przez nowoczesne technologie na pierwszy rzut oka wydaje się być szeroko pojmowana moda.

Szerokie pojęcie mody jest tutaj zasadne z uwagi na to, że najbardziej „dotkniętym” (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) przez technologiczne przemiany jest dział, który określić można zbiorczo jako „koszulki polo z nadrukiem”. To one – chociażby z uwagi na rosnącą popularność indywidualnych sklepów typu cupsell – stają się w pierwszej kolejności elementem, który możemy kreować i tworzyć sami. Wielu zresztą jak najbardziej słusznie z tego korzysta, lecz rodzi to jedno podstawowe pytanie: jak osiągnąć nadruk najwyższej jakości?

Odpowiedź na nie wymaga zaś podstawowej orientacji w metodach, jakimi drukarnie online wykonują swoje trwałe nadruki na koszulkach – oraz zyskania idącej za tym świadomości odnośnie tego, która z nich jest najlepsza oraz najtrwalsza.

W obydwu tych kategoriach idealną odpowiedzią staje się metoda określana jako tzw. „flex„. W wypadku natknięcia się na takie sformułowanie w jednej z rozważanych przez nas drukarni – można działać bez obaw. Tuż obok nadruków haftowanych to najtrwalsza metoda tworzenia wzorów, które są ponadto bardzo wytrzymałe i praktycznie się nie spierają. Wycinany laserowo wzór metodą cieplną jest wprowadzany w koszulkę przy użyciu termoprasy. Sposób ten staje się opłacalny nawet przy niskich nakładach koszulek, co czyni go praktycznie rzecz ujmując idealnym dla każdego – nawet osób działających w tej kwestii wyłącznie hobbystycznie.

Co jednak, jeśli w drukarni nie pojawi się określenie „flex”? Odpowiednią jakość zapewnia jeszcze flock lub nadruk cyfrowy, lecz przy ich użyciu liczyć się niestety trzeba z nieco wyższymi kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *