Tworzenie logo, ilustracji czy innych grafik na zlecenie wymaga nie tylko talentu, ale i odpowiedniego oprogramowania do grafiki wektorowej. Takim narzędziem jest Adobe Illustrator, który pozwala na efektywne tworzenie jak i edycję obrazów. Dowiedz się, co dokładnie potrafi AI oraz co za jego pomocą zaprojektujesz!

Grafika wektorowa, czyli skomplikowane obrazy z najprostszych obiektów

Działanie Adobe Illustratora opiera się na grafice wektorowej, co oznacza, że obraz zapisywany jest za pomocą układu współrzędnych. Dzięki temu można go swobodnie skalować – powiększać i pomniejszać, bez obaw o utratę jakości.

Do tworzenia obrazów służą podstawowe obiekty, takie jak okręgi, wielokąty, proste i krzywe. Zaawansowane narzędzia edycji oraz efekty pozwalają sprawnie je przekształcać w trybie warstw. Jest to spore ułatwienie z punktu widzenia grafika, który często musi tworzyć różne warianty tego samego obrazu.

Przeznaczenie programu

Adobe Illustrator przydaje się w różnych branżach i zastosowaniach. Może służyć zarówno do tworzenia obrazów przeznaczonych do druku jak i tych wyświetlanych na ekranach urządzeń.

Efekty pracy grafików używających AI zauważysz w interaktywnych aplikacjach, na stronach internetowych, na szyldach czy ulotkach.

W Adobe Illustratorze zaprojektujesz ikony, logo, infografikę, typografię, ilustrację a nawet film. Dzięki możliwości skalowania dostosujesz grafikę zarówno na małe urządzenia przenośne jak i duże formaty, np. monitor czy billboard.

Program nie tylko dla specjalistów

AI, choć jest bardzo rozbudowanym narzędziem, jest nastawiony na jak najprostszą, wręcz intuicyjną obsługę. Nauczenie się go to kwestia przećwiczenia, w czym mogą pomóc liczne samouczki.

Żeby szybko poznać wszystkie funkcje, jakie oferuje Adobe Illustrator tutorial może okazać się niezastąpiony. Oprócz treściwych, oficjalnych samouczków, wiele osób chętnie dzieli się swoją wiedzą w sieci.

Warto zaznaczyć, że interfejs programu jest bardzo zbliżony do innych produktów firmy. Kto już wcześniej miał z nimi styczność, z łatwością zacznie swoją przygodę także z grafiką wektorową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *